Przejdź do głównej zawartości

Zadanie 1

No to zaczynamy! Wczoraj rozmawialiśmy o czasie i miejscu akcji przedstawionych w lekturze. Stwierdziliśmy, że było to dawno, jednak można przenieść przygody bohaterów w nasze czasy. W takim razie jestem bardzo ciekawa, jak wyglądałyby te wydarzenia, gdyby ktoś przeniósł je do naszej szkoły. Czekam na Wasze propozycje!

Komentarze

 1. Moim zdaniem trudno wyobrazić sobie te wydarzenia w naszej szkole. Jednak gdyby do tego doszło napewno było by ciekawie. Wszyscy bohaterowie tekstu musieli by się przyzwyczaić do zajęć informatycznych i innych nowych rzeczy których w tamtych czasach nie było. Trudno było by się wszystkim ucznią z aklimatyzować u nas, jednak jestem ciekawy na jakiego nauczyciela w naszej szkole szukali by sposobu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim zdaniem bardzo trudno wyobrazić sobie te wydarzenia w naszej szkole gdyby do tego doszło to na pewno byłoby to ciekawe.Wszyscy bohaterowie lektury musieli się przyzwyczaić do lekcji informatyki i wiele innych rzeczy związanych ze szkołą współczesną. Moim zdaniem uczniowie lektury nie przystosowali by się tak szybko do naszej szkoły podpisał Kacper Sommerfeld.

  OdpowiedzUsuń
 4. Moim zdaniem uczniowie mieli by duże problemy z aklimatyzacją. Lekcje informatyki były by godziną frustracji i niepowodzeń. Tok nauczania też jest inny.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Według mnie trudno sobie to wyobraźić jak miało by to miejsce teraz, ponieważ teraźniejsza młodzież ma inne problemy. Chociaż u nas w szkole też są pewne sposoby na nauczycieli.

  OdpowiedzUsuń
 7. Moim zdaniem można to sobię wyobrazić ale napewno wyglądało by to inaczej niż w książce ponieważ jako iż jesteśmy najstarszą klasą w szkole sami byśmy musieli odkryć sposób na nauczycieli naszej szkoły a także zmieniły się poglądy uczniów co sprawiło by że sposoby miały by inne znaczenie niż tylko wolna lekcja.
  Łukasz Sarniak

  OdpowiedzUsuń
 8. moim zdaniem trudno to sobie wyobrazić ponieważ uczniowie oraz nauczyciele nie byliby przystosowani do tego co teraz dzieje się w szkole

  OdpowiedzUsuń
 9. moim zdaniem trudno to sobie wyobrazić ponieważ uczniowie oraz nauczyciele nie byliby przystosowani do tego co teraz dzieje się w szkole

  OdpowiedzUsuń
 10. Trudno jest wyobrazic sobie naszą szkołę w tamtych czasach. Miałaby ona mniej udogodnień technologicznych takich jak roboty i tym podobne. Nie było by tablic multimedialnych oraz komputerów i e-dziennika. Myślę również, że nasze udekorowanie szkoły byłoby mniej urozmaicone z powodu braku środków i materiałów. Nie moglibyśmy tworzyć prezentacji multimedialnych i bylibyśmy zmuszeni przenieść to wszystko na papier. W tamtych czasach uczniowie mieli mniej materiałów z, których mogli się uczyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zuzia Sajnaj

   Usuń
  2. A ja uważam , że fajnie by było mieć zajęcia w plenerze z Panem od historii.Moglibyśmy robić ciekawe zdjęcia smartwonami , a potem tworzyć prezentacje multimedialne. A swoja droga z chęcią bym się zakuplował z Ciamciarą.

   Usuń
 11. Moim zdaniem nie udało by się to ponieważ ta szkoła jest inaczej zrobiona mamy piłkarzyki, schody z tabliczkami i moim zdaniem by się to nie udało.

  OdpowiedzUsuń
 12. Moim zdaniem w naszych czasach taka przygoda nie udała by się.Ponieważ teraz technologie jest bardzo rozwinięta . W ten sposób zagatki które oni rozwiązywali można by w tych czasach znaleść w internecie.
  Martyna Dondajewska

  OdpowiedzUsuń
 13. Byłoby to nieco dziwne,bo nie byłoby siódmej klasy,tylko od razu ósma. Dostaliby też sporo minusowych punktów. Nie wiem tylko ile punktów jest za porwanie kogoś z przedstawienia,ale myślę że dużo.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie zbyt by się to udało.Teraz technologie są bardzo rozwinięte a bohaterowie nie byli przyzwyczajeni do lekcji informatyki. Gdybym był bohaterem tej książki sam bym miał kłopoty z przyzwyczajeniem się.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Pożegnanie z bajką:-)

Dzisiaj zakończyliśmy pracę nad lekturą. Chcielibyśmy podzielić się z Wami naszymi przemyśleniami. Piszcie w komentarzach, komu polecicie książkę "Akademia pana Kleksa" i dlaczego?

No to kończymy😀

Kilka słów podsumowania. Jestem po lekturze Waszych wypracowań i... pod wielkim wrażeniem. Są bardzo dobre. Zanim jednak otrzymacie oceny - zaproponujcie dodatkową lekturę. Z rzeczowym uzasadnieniem😀